Dovolená s dětmi

Pátek 3 Říjen 2014 16.09

Jak zabavit na dovolené děti? Ne jeden z nás si tuhle otázku klade. Dospělí si vždy nějakou zábavu najdou. I kdyby celý víkend propršelo, vždy mohou strávit příjemné chvíle u burbonu, sklenice vína a vést příjemnou konverzaci, nebo si vzít knihu a pokračovat v jejím strhujícím dění. Děti ale mají mnoho energie a málo kdy vydrží v klidu i pár hodin. Stále potřebují něco dělat, vše je zajímá. Pokud plánujeme dovolenou s celou rodinou, nesmíme zapomínat také na zábavu pro děti.

S trochou snahy můžeme najít i výhodné slevy na rodinné pobyty, což předpokládám, že každý z nás uvítá. Možností je mnoho, záleží však a zaměření a tomu, jak doopravdy chceme dovolenou trávit. Výhodou je to, že co děti vidí u dospělých, rády zkoušejí samy. Pokud tedy rodiče tráví čas rádi například adrenalinovými aktivitami, je velice pravděpodobné že děti budou vyhledávat stejné aktivity. Je ale zajímavé strávit čas i netypickými aktivitami na dovolené. Ne každý jede například na hory s tím, že nejkrásnější výhled bude mít z paraglidingu, nebo že celá údolí projede na čtyřkolkách.

Chvíle odpočinku

Za zkoušku stojí také slevy na wellness pobyty nebo slevy na pobyty na horách. Mnoho hotelů nabízí vyžití pro děti jako například dětská hřiště, koutky nebo trampolíny. Záleží ovšem na stáří dětí. Zatímco si děti hrají, je možné zajít do wellness a vyzkoušet některé procedury. Stačí jen pár hodin, ale odpočinek a energie se vrátí zase zpět. Doporučuji si vybrat některou z velkého výběru masáží, zábalů, nebo čas využít se svou polovičkou v sauně či ve společné koupeli.

Za poznáním

Čerstvý vzduch, vonící lesy a nádherná příroda našich malebných krajin. Turistika nebo cykloturistika našimi naučnými a poznávacími stezkami neunaví jen děti ale také nás. Navíc se dostaneme do našich vzácných přírodních rezervací nebo přímo do národních parků. Historie našich měst je také bohatá. Každým rokem se pořádá mnoho akcí přímo na našich hradech a zámcích. Přes den se většinou můžeme těšit sportovním soutěžím i pro ty nejmenší, atrakcím připomínajícím naši historii a kulturu a večer příjemné hudbě a posezení.

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku. TrackBack URI

Napsat komentář