Letní dovolená v Tatrách

Pátek 14 Srpen 2015 14.36

Dovolená je čas, na který se každým rokem těšíme. Někdo tím tráví čas se svou rodinou, na kterou není přes stálý pracovní proces tolik času, jiní berou dovolenou jako čas strávený se svými přáteli, svými koníčky, nebo především se svou druhou polovičkou, se kterou chceme strávit krásné chvíle. Dostupná dovolená a krásné místo, které máme přímo za hranicemi, jsou Tatry. Tyto překrásné hory se tyčí už z dáli a tvoří tím nádherný horizont už jen při cestě příjezdu.

Cesta na Slovensko

Abychom mohli na dovolené ušetřit, můžeme využít slevy na pobyty na horách, což nám umožní ušetřit více. Slovensko po převodu na Eura sice stále drží ceny podobné jako u nás, ale finance navíc se vždy hodí. Najít ubytování na Slovensku není těžké, podél Tater jsou k dispozici nespočty hotelů i apartmánů, které si můžeme domluvit dopředu, nebo i na místě. Většina hotelů má v nabídce také polopenzi či plnou penzi, což je výhoda pro rodiny s dětmi.

Vysoké Tatry

Hory samy o sobě jsou famózní. Každý milovník kopců, hor a přírody si Tatry zamiluje. Hory jsou většinou dostupné pěšky, po značených turistických trasách, kterých je dobré se držet, nebo je možnost využít horských lanovek, které nás na vrchol dovezou. Některé vrcholy jsou dostupné pouze lanovkou, nebo naopak pouze vlastními silami. Veškeré úsilí k dosažení vrcholu je však nedocenitelné.

Za Starým Smokovcem

Například Vysoké Tatry mají jednu z nejznámějších a hodně navštěvovaných míst Rysy. Dosahují výšky 2503 metrů a jsou jedním z nejkrásnějších míst, výhled stojí za veškerou námahu dostat se až na vrchol. Slavkovský štít je trochu nižší, dosahuje 2452 metrů, cestou však nenarazíme na žádnou chatu, je tam tedy méně lidí a výstup je tedy klidný a můžeme si užívat krásy hor a přírody pouze se svým doprovodem. Nedaleko jsou vodopády, kam se můžeme dostat pěšky či lanovkou.

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku. TrackBack URI

Napsat komentář