Lyžování na Šumavě

Čtvrtek 5 Březen 2015 12.54

Tak jako každý rok čekáme na nejlepší podmínky pro lyžování, běžky a snowboard, vybíráme nejlepší terén, ubytování a veškeré podmínky pro nejlépe strávený víkend, nebo dovolenou. Zimní sporty nejsou jediným důvodem, proč vyjíždíme na hory. Velice vyhledávaným místem na horách jsou v zimním období také wellness, kam každý rok jezdíme za odpočinkem a relaxací. Chceme-li využít nějaké slevy na celkový pobyt či dovolenou, můžeme uplatnit slevy na pobyty na horách.

Na Šumavě máme na výběr mnoho skiareálů, které odpovídají náročnosti kterou požadujeme, od modrých sjezdovek pro začínající lyžaře, rodiny s dětmi až po černé sjezdovky pro velmi zkušené a profesionální lyžaře. Na místě máme možnost také využít kurzy lyžování, půjčovnu a servis pro případ potřeby. Běžkaři zde najdou mnoho běžeckých stezek, které jsou stále upravovány a udržovány, rozpínají se po celé Šumavě a tvoří kilometry dlouhé trasy.

Skiareál Sternstejn u Vyššího Brodu je vhodný přizpůsobený pro rodiny a začátečníky. Jsou zde pohodlné sedačkové lanovky, sjezdovky nejsou přeplněny a pro děti je zde vystavěn také park. Nedaleko českých hranic v Rakousku se nachází oblíbený skipark Hochficht, kde máme k dispozici více jak 20 kilometrů sjezdovek, které jsou vhodné taky pro náročnější lyžaře. V Šumavě dále najdeme skiareály Arber, Monínec, Javornou, Kocourov, Veselice, Přimda, Nové Hutě, Železná ruda – Špičák a mnoho dalších.

Areál Lipno

Mezi nejoblíbenější a nejznámější skiareál patří Lipno. Lipno je navštěvované po celý rok. V zimě je zde také oblíbená nejdelší bruslařská dráha na zamrznuté přehradě, bobová dráha, která je cílem nejen mnoha dětí, ale také rodičů. Samotný skiareál je vhodný pro rodiny s dětmi a pokročilé lyžaře. Dále zde můžeme navštívit wellness a vyzkoušet některé z procedur, které příznivě působení na celkový organismus i psychiku. Patří mezi ně masáže, lázně a koupele, celotělové zábaly a peelingové kůry. Slevy na pobyty na Šumavě jsou také vhodným dárkem pro naše nejbližší.

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku. TrackBack URI

Napsat komentář