Lyžování ve Francii

Středa 4 Listopad 2015 15.03

Jsou krásné, bílé a vysoké. Mají své jedinečné kouzlo, protože i když jste na horách, které se nějak výrazně neliší od ostatních Alp, tak stejně tak nějak ve vzduchu visí to, že jste ve Francii. Prostě to poznáte, všechno je takové uvolněnější, klidnější a možná trochu víc lajdácké než je to například v Rakousku. Ráno když snídáte, dáte si voňavou, křupavou bagetu, kterou nikde jinde takhle neupečou, se sýrem, šunkou, s vodou čistou jako život sám. Nebo croissant s máslem a kávou. Nespěchejte, stejně vám sjezdovku dřív než v devět neotevřou.

Obědy na svahu taky skrývají něco neodmyslitelně francouzského a na večeři, ke které si dáte výborné francouzské víno, se budete těšit snad už od oběda. Navíc lidé na horách nejsou jako uspěchaní, turisty znudění lidé třeba v Paříži. Dají se s vámi rádi do řeči a dokonce se pokusí i o angličtinu. Dovolená ve Francouzských Alpách, bude zážitek, který vám pomůže nejen zase o kousek víc poznat Francii, ale taky si skvěle zalyžujete.

Dovolená pro náročné

Les Menuires v areálu Les 3 Vallées, se nachází ve výšce 1 850 m.n.m. a je dokonalé jak pro profesionální lyžaře, tak pro rodiny s dětmi. Na jeden skipas můžete projezdit až šest středisek, na šesti stech kilometrech sjezdovek, pomocí dvou set lanovek. Snowborďáci, freestylisté, nikdo nebude o nic ochuzen. Navíc zde naleznete i bobové dráhy nebo skokanské můstky nebo fitko.

Zmiňovala jsem běžky? Určitě je taky přibalte a chcete-li zkusit něco nového, tak proč ne zrovna sněžná kola nebo paragliding, které má areál také k dispozici. Večer se po namáhavém dni zrelaxujte v jednom ze špičkových wellness nebo relaxujte už přes den na sluncem prohřátých terasách. Fuu, v tomto našlapaném areálu se nebudete nudit ani minutu a budete ho muset navštívit minimálně dvakrát, abyste užili alespoň základ toho, co nabízí.

Francouzské Alpy jsou vhodné i pro studenty

Jste-li student a hlídáte každou korunu, mám pro vás areál Super Dévoluy ve francouzských Jižních Alpách. Je to menší středisko, kde se můžete ubytovat buď v hotelu, který leží rovnou na sjezdovce, v levných malých, ale obyvatelných pokojíčkách pro dva, nebo v chatkách, které se od sjezdovky nachází asi 5-10 min cesty a s kámošema tam můžete bydlet třeba po pěti. V areálu se nudit nebudete, za týden ho stihnete tak akorát prozkoumat celý a v hotelu najdete i pár klubů a bowling.

Tak co? Jak se vám líbí představa dovolené ve Francouzských Alpách? Objednejte si zájezd ještě dnes! Lyžování ve Francii si rozhodně užijete!

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku. TrackBack URI

Napsat komentář