Za odpočinkem do Krkonoš

Pátek 23 Leden 2015 13.42

Krkonoše jsou pro turisty velmi oblíbeným místem a to jak z hlediska sportu, kultury, nebo relaxace. Přes léto převládá turistika, cyklistika či horolezectví. V zimě zde jezdí především lyžaři či běžkaři. Pokud plánujeme dovolenou na horách v národním parku Krkonoše, můžeme ušetřit díky využití slevy na lyžování. Nejznámější místa v Krkonoších jsou Pec pod Sněžkou, Harrachov, Špindlerův mlýn, Karpacz, který už spadá pod Polsko, Rokytnice nad Jizerou, Horní Maršov a Jánské Lázně.

Pec pod Sněžkou je malebné městečko v horách. Historicky je město známé spíše tím, že se zde doloval arzenopyrit a měděná ruda. Dnes je městečko oblíbeným místem turistů. V zimě se zde otevírají skiareály, jeden z největších se pyšní až 11 sjezdovkami, je možné navštívit velkou bobovou dráhu, nebo snowtubing, kdy na zamrzlém korytu se jezdí na gumových kruzích. Pořádají se zde také vyhlídkové jízdy, kdy jsme taženi koňmi, nebo psím spřežením.

Špindlerův mlýn je centrem veškeré zábavy i relaxace. Jezdí sem každoročně mnoho turistů nejen za lyžování, snowbordingem, běžkařením, bruslením a dalšími sporty, ale také za relaxací do wellness. Najdeme zde aquaparky a bazény, můžeme si jít zahrát bowling, tenis, squash, nebo navštívit střelnici. I milovníci adrenalinových sportů si přijdou na své, pořádají se zde vyhlídkové lety, lezení po ledu, horolezectví, nebo také paraglidingové lety. Špindlerův mlýn je vhodným místem pro celou rodinu.

Relaxace v horách

Jak už bylo řečeno, do hor nejezdíme jen za sportem, ale také za relaxací. Wellness center zde najdeme hodně a procedury, které wellness nabízí, jsou příznivé pro naše tělo i mysl. Jak je známo relaxace nás zbavuje stresu, pomáhá zvolnit tempo a účinek působí také na kvalitu spánku. Pobyt ve wellness ze zdravotního hlediska pomáhá uvolnit svaly, které přestávají bolet, jsou prevencí proti nemocem, tělo se detoxikuje, zbavuje škodlivých látek a mnoho dalšího. Vyzkoušet můžeme některou z luxusních masáží, celotělových zábalů, peelingových kůr, nebo koupelí a lázní. Využijte slevy na pobyty na horách a poznávejte krásu Krkonoš!

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku. TrackBack URI

Napsat komentář