Jaké koupit dalekohledy?

Středa 12 Září 2012 9.26

Je léto a to je nejlepší doba pro pozorování noční oblohy. Lze tedy uvažovat o koupi svého prvního dalekohledu. Než se rozhodnete pro koupi dalekohledu, jsou zde tři věci:

1. Nespěchejte. Budete muset udělat malý průzkum, než si budete moci vybrat dalekohledy, které vyhovují Vašim potřebám. Projděte si diskuzní fora dalších lidí, kteří mají toto hobby a přečtěte si příspěvky nebo se přímo zeptejte, jaký dalekohled by byl pro Vaše potřeby vhodný. Jiní Vám určitě rádi poradí. Případně je možné se zeptat prostřednictvím našeho eshopu, kde Vám rádi poradíme.

2. Nekoukejte příliš na své peníze. Na dalekohledy byste si měli vyčlenit poměrně velikou investici. Úspora peněz na levný dalekohled Vám přinese jenom zklamání. Jistě, můžete si pořídit na start dalekohled pod 1.500,- Kč, ale důrazně doporučujeme, abyste nevyhazovali peníze na tento výrobek. Řádný astronomický dalekohled stojí více než 5.000,- Kč.

3. Nekupujte si dalekohled v obchodním domu, ať již kamenném nebo na internetu. Ceny budou možná nízké, ale kvalita optiky, montáže a materiálů je nízká. Držte se renomovaných značek.  Na dalekohledy existují samozřejmě specializované obchody s optikou, případně internetoví prodejci, pro které je obchod i koníčkem.

Další „magií“ je nastavení dalekohledu. Volba závisí na tom, co chcete dělat. Některá nastavení dalekohledů jsou nejlepší pro vidění planety, jiné pro objevování vzdálených galaxií. Dalekohledy jsou více než pouze trubka na prohlížení nebe. Je to systém, který obsahuje hlavní funkcionalitu, hledáček, více než jeden okulár, stativ, a možná i adaptér na fotoaparát.

Na našich stránkách naleznete k zakoupení veliké množství dalekohledů, s jejich výběrem Vám samozřejmě poradíme. Radu dostanete i v naší kamenné prodejně v Českých Budějovicích.

Komentáře: 2 »

  1. komentář by Anis — 21. 9. 2014 @ 9.02

    Dobrfd den,nejbližšed body od Hořic jsou AP Probluz a AP Novfd Bydžov. Z Probluze předmo do Hořic vidět nened (možnfd meziskok přes suše1rnu na kleniče1ku), ale z komednu v NB by předmo do Hořic vidět bfdt mělo. Sami od sebe určitě sedť směrem na Hořice rozšiřovat nmbdueee, mused se najedt jedinec nebo nejle9pe pe1r nadšenců, kteřed by měli chuť a čas naši sedť tedmto směrem rozšedřit a ne1sledně spravovat.S pozdravem M.Holubička, spre1vce AP Probluz

  2. komentář by car insurance — 11. 12. 2014 @ 12.10

    Heck of a job there, it absolutely helps me out.

RSS komentářů k tomuto příspěvku. TrackBack URI

Napsat komentář